ADRES Ayvalı Mah. Soylu Sk. No:10 Keçiören/ANKARA

Tıkanıklık Açma

Kalorifer/ Petek Temizliği

Kalorifer ve Petek Temizliği

Kalorifer petek temizliği, her sene yapılması gereken bakımların başında gelir. Merkezi sistemle ısınan konutlara nazaran kombi ile çalışan evlerde peteklerin daha kolay tıkandığı tespit edilmiştir. Neden kalorifer temizliği yapılmalıdır? Her şeyden önce daha az yakıtla daha verimli şekilde ısınmak için düzenli şekilde kalorifer bakımları ve petek temizliği yapılmalıdır. Petek temizliği için önerilen zamanlar, kış aylarından önce gelen zamanlardır. Kaloriferlerin yanma vaktinden önce yapılacak petek temizlikleri, kışın yakıt sarfiyatını azaltmak için önem taşıyan hususlardır.

Yaz aylarında kaloriferler yanmamış olsa bile kış aylarından kalan petek içindeki suların zamanla tortu yapması söz konusudur. Bu tortular, boru içi tıkanıklıklarına yol açarak, daha fazla yakıtla ısınma ihtiyacına yol açar. Bu sebeple yaz ya da sonbahar aylarında yapılacak petek temizlikleri zamanlama açısından doğru vakitlerdir.

Petek Temizliğinde Uzman Firmalar

Kalorifer petek temizliği konusunda uzman olan firmalardan destek alınması önerilir. Firmamız alanında uzmanlaşmış olan petek temizliği yapan tesisat firmalarının başında gelir. Son sistem teknolojileri kullanan firmamız, tıkanık boruları da en kısa süre içerisinde tespit ederek, tıkanıklık olan alanlarda profesyonel şekilde açma hizmeti sunar. Firmamız kombi petek temizliği yaparken son derece titiz davranır.

Kombi Temizliğinde Profesyonellik

Kalorifer petek temizliği alanında kurumsal hizmet sunulur. Firmamız temizlik işleminde kombiyi kapadıktan sonra, su girişlerine ait olan tüm vanaları da kapatır. Petek temizlemek için kullandığımız makinemiz tesisata bağlanarak, profesyonel şekilde temizleme işlemi başlatılır. Kombi kapalı durumda iken, makine bağlantılarını sağlayıp, yaklaşık on dakika kadar makine çalıştırılarak, işleme devam edilir. Tesisatta bulunan her türlü kir ve tortu sökülüp atıldıktan sonra makine içerisindeki su kırk dereceye kadar ısıtılır. Bunun en önemli nedeni, soğuk su ile yumuşamayan tortuların sıcak su ile sökülüp tesisat içinden temizlenmesidir.  

Petek temizliği için bir sonraki adım da kimyasal madde kullanımıdır. Tesisat temizliği için özel bir kimyasal kullanımı sonucunda petek temizliği yapılmış olur. En son aşama ise peteklerin bu kimyasaldan arındırılma işlemidir. Durulama ile kimyasal madde de tesisatta kalmayacaktır. Güvenilir hizmet için işletmemizle iletişime geçilmesi önerilir.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon
mail-icon mobilephone-icon whatsapp-icon sabittelefon
whatsapp-button whatsapp-button